Hydromasaż

Zdrowe życie

Hydroterapia (wodolecznictwo, balneologia) to zabiegi uzdrawiające znane od wieków, uznawane zarówno przez medycynę tradycyjną jak i alternatywną.

Polegają one na zewnętrznym zastosowaniu wody w celu zapobiegania i leczenia dolegliwości. W Polsce do niedawna tego typu kuracje dostępne były tylko w sanatoriach uzdrowiskowych. Teraz mamy zaszczyt zaprezentować produkty niemieckiej firmy Dr Frenkel, która od ponad 40 lat jest znanym i wiodącym europejskim producentem urządzeń do masaży, zarówno mechanicznych, jak również urządzeń do masażu wodnego z zastosowaniem ozonu. 
Firma jest właścicielem wielu patentów wykorzystywanych w produkowanych urządzeniach. Przeznaczone są one głównie do użytku domowego oraz dla gabinetów odnowy biologicznej czy klubów fitness. Na rynku Polskim, w Warszawie, mamy przyjemność oferować najlepsze urządzenia do hydromasażu, kąpieli perełkowej i ozonoterapii doktora nauk medycznych W.G. Frenkela. Jednym z tych urządzeń jest mata ozonowa Perlamed 9000 Computer Control.

 

Zasada działania maty masującej:

Matę zaopatrzoną w przyssawki zapobiegające przesuwaniu się wkładki umieszczamy w wannie, a urządzenie sterujące, które z regulowaną siłą podaje i podgrzewa, aby nie wyziębiać przedwcześnie kąpieli, powietrze oraz może wytwarzać ozon, wieszamy lub stawiamy poza wanną. Do wkładki w wannie dochodzi tylko powietrze. Na Państwa życzenie może zostać wzbogacone ozonem. Wykorzystywany jako środek antyseptyczny, o silnych właściwościach bakterio-, grzybo- i wirusobójczych ozon stosowany jest m.in. w terapii trudnych do zagojenia ran, oparzeń, odleżyn i owrzodzeń oraz innych licznych chorobach skóry.

Hydromasaż jest również doskonały na:

  • schorzenia kręgosłupa
  • bóle reumatyczne
  • zaburzenia krążenia
  • bezsenność
  • choroby układu oddechowego
  • choroby narządów ruchu
  • zmęczenie, stresy, napięcia nerwowe
  • w kosmetyce - zwalczanie nadwagi i cellulitisu
 Fotele masujące i maty do hydromasażu - Zdrowe życie
 Fotele masujące i maty do hydromasażu - Zdrowe życie
 Fotele masujące i maty do hydromasażu - Zdrowe życie

W celu zwiększenia działania terapeutycznego kąpieli można dodawać: olejki eteryczne, sole, zioła i wody mineralne. Nie wolno tego robić w wannach z wbudowanym hydromasażem ponieważ dodatki typu olejki, sole i zioła zostawiają osady, które mogą uszkodzić pompę oraz inne elementy wyposażenia. Dlatego producenci wanien z hydromasażem zalecają, aby przed wejściem do wanny wziąć dodatkową kąpiel.

Zapach olejków ma m.in. działanie relaksujące. Redukuje stres, pomaga w zwalczaniu depresji, poprawia pamięć, wzmaga odczucia seksualne i zapewnia zdrowy sen. Ekstrakty ziół i olejków wnikając w skórę ujędrniają ją, leczą schorzenia dróg oddechowych, działają na układ krążenia, trawienia i korzystnie wpływają na psychikę człowieka.

Zalety hydromasażu:
Urządzenie do kąpieli perełkowej, hydromasażu i ozonoterapii Dr. Frenkela może być stosowane niezależnie od wieku. Dla małych dzieci to świetna zabawa i ogromna przyjemność, a jednocześnie lepszy sen i większa odporność, dla starszych lepsza koncentracja i sprawność fizyczna. Dla młodzieży i dorosłych to możliwość poprawienia swojej kondycji dzięki masażom sportowym, odprężenia dzięki programom relaksującym oraz znakomitej pielęgnacji skóry i całego ciała. Jest to również znakomita profilaktyka przed schorzeniami kręgosłupa, układu kostno-stawowego i układu krążenia. Dla osób starszych lub schorowanych to znakomita pomoc w leczeniu wielu chorób. 

Podczas kąpieli z wykorzystaniem hydromasażu, dzięki obecności aktywnego tlenu, skóra jest bardziej podatna na wnikanie w nią odżywczych substancji.

 Fotele masujące i maty do hydromasażu - Zdrowe życie

C.H. BLUE CITY
Sklep "Fotele Masujące"

Aleje Jerozolimskie 179
02-222 Warszawa