Sauny

Zdrowe życie

Sauny są specjalnymi pomieszczeniami, w których panuje wysoka temperatura oraz - w zależności od danego typu sauny - wysoka lub niska wilgotność. To zabiegi uzdrawiające znane od wieków, uznawane zarówno przez medycynę tradycyjną jak i alternatywną.

Sauny infrared to nowoczesne rozwiązania połączone z tradycją oraz wyjątkowymi materiałami. Innowacyjne, eleganckie i skuteczne, ale również przestronne. Regularne korzystanie przyniesie poprawę wyglądu, ale także wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie. Służą one do celów zdrowotnych i relaksacyjnych - pobyt w saunie między innymi poprawia krążenie, zwiększa szybkość przepływu krwi oraz przynosi odprężenie psychicznie, pozytywnie wpływając na samopoczucie użytkowników. Oferujemy szeroki wybór saun typu infrared (najzdrowszy rodzaj saun) poddających użytkowników dobroczynnym działaniom promieni podczerwonych. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju saun jest efektywna stymulacja ludzkiego organizmu za pośrednictwem promieni przenikających do jego wnętrza. Korzystanie z sauny sprawia,że organizm wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz, cholesterol, metale ciężkie, kwasy i toksyny. Z saun infrared można korzystać w ubraniu oraz przy otwartych drzwiach, co ma niebagatelne znaczenie dla użytkowników cierpiących na klaustrofobię.

Sauny infrared nie wymagają żadnej specjalnej instalacji. Pracują w niższych temperaturach (do 65 stopni  C) niż sauny tradycyjne,są przez to bardziej przyjazne dla użytkowników. Nie ma przeciwwskazań, aby z sauny na podczerwień korzystały osoby z nadciśnieniem, problemami z sercem, osoby starsze lub dzieci.

Tromso

Tromso

Sauny infrared wykorzystują promieniowanie podczerwone, które rozgrzewa Twoje ciało, a nie otoczenie, w którym się znajdujesz. To metoda, dzięki której ciepło wnika na około 4,5 cm pod skórę, a ciało produkuje 3 razy więcej potu niż w tradycyjnych saunach. Korzystanie z promieni podczerwonych sprzyja w leczeniu różnych dolegliwości i jednostek chorobowych. Lekarze zalecają wizyty w saunie infrared przy leczeniu bólów mięśni, kontuzjach, zwichnięciach, chorobach stawów czy zaburzeń krążenia. Niweluje objawy stresu, czy zmęczenia.

Vikersund

Vikersund

Korzystanie z sauny infrared to gwarancja lepszego samopoczucia. Wymusza na naszym organizmie wiele funkcji, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Korzystanie z sauny sprawia, że organizm wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz (w około 20%), cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne. Zapewnia tym samym szybszy powrót do zdrowia, poprawia krążenie krwi, wpływa zbawiennie na wygląd skóry, która staje się bardziej jędrna i zdrowa. Sauna Vikersund przyczynia się do spadku wagi i poprawia ogólną sprawność fizyczną.

C.H. BLUE CITY
Sklep "Fotele Masujące"

Aleje Jerozolimskie 179
02-222 Warszawa